ابعاد انواع استخر

ابعاد انواع استخر

ابعاد انواع استخر

ابعاد استاندارد استخر خانگی ،ابعاد استخر ویلا و استخر عمومی از نظر شکل ظاهری بسیار متنوع می باشد. در حال حاضر، طول استخر ها در اکثر نقاط جهان بر حسب متر اندازه گیری می شود. در ایالات متحده ابعاد استخر ها گاهی بر حسب فوت یا  یارد نیز در نظر گرفته می شود. طول استاندارد استخرهای شنا ۲۵ متر 12/5 متر و 50 متر است که طول ۲۵ متر برای استخر های کوچک و طول ۵۰ متر برای استخر های بزرگ در نظر گرفته می شود.

در واقع طول استخر ها به صورت مضربی از ۱۰۰ متر است. گاهی طول استخر ها را ۳۳ متر در نظر می گیرند که در این صورت سه طول استخر برابر با ۱۰۰ متر خواهد بود. عرض استخر های شنا نیز معمولاً   بین ده متر تا ۵۰ متر متغیر است.

عمق استخر

عمق استخر را اساس آن بر مبنای کاربری  آنها تعیین می شود. برای استخرهای خانگی یا استخرهای تفریحی ،این عمق معمولا بین یک متر تا دو متر، برای استخرهای عمومی  غواصی ۳ تا ۵ متر به صورت شیب دار و برای استخر های کودکان بین ۳۰ سانتی متر تا یک متر و بیست سانتی متر در نظر گرفته می شود. عمق اکثر استخرهای عمومی نیز متناسب با شرایط و کاربری مورد نظر متغیر است. طبق معیارهای کدها آیین  نامه ها، تمامی استخر ها در محلی که در معرض دید همگان باشد به صورت کاملا واضح اعلام شده باشد.

شرکت استخر سازان آبراهه آماده همکاری در زمینه ساخت استخر سونا و جکوزی چه رو باز چه سرپوشیده و چه عمومی برای شما می باشد.جهت هماهنگی و استعلام قیمت با شماره پایین صفحه تماس حاصل نمایید.

ساخت سونا

ساخت سونا

سونا عبارت است از اتاق یا کلبه کوچکی که به منظور بهره گیری از هوای گرم در حالت خشک یا مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد .بسیاری زادگاه سونا به شکل امروزی را کشور فنلاند می دانند. به طوری که استفاده از آن بخشی از فرهنگ مردم این کشور را تشکیل می داده است.

خواندن ادامه
ساخت جکوزی

ساخت جکوزی

استخر های گردابی که گاهی اوقات حمام های گردابی نیز خوانده می شوند همان استخر هایی هستند که بین عامه مردم به جکوزی شهرت دارند.واژه جکوزی در واقع از نام شرکتی به همین نام گرفته شده است که توسط هفت برادر ایتالیایی در کشور آمریکا تاسیس شده است استخرهای گردابی به شکل امروزی اولین بار در سال ۱۹۶۸ توسط شرکت جکوزی به تولید انبوه رسید و بدین ترتیب بود که خیلی زود در سراسر جهان این استخر ها با نام جکوزی شناخته شدند.

خواندن ادامه
ساخت استخر

ساخت استخر

امروزه استفاده از استخرهای خصوصی در برخی از خانه های مجلل تبدیل به یکی از الزامات بی قید و شرط شده است به طوریکه برخوردار بودن ساختمان از منابع امکاناتی نظیر استخر به عنوان یکی از شاخص های رفاهی و امکانات زیبای ساختمان مطرح است.به طور کلی ساخت استخر ها را از لحاظ کاربری و مصالح به کار رفته در سازه استخر موقعیت برای ساخت استخر نسبت به سطح زمین در گروههای مختلفی تقسیم بندی می کنند.

خواندن ادامه

می توانید سوالات خود را در صفحه تماس با ما و یا در زیر پست ها مطرح کنید تا به آنها پاسخ دهیم. با سپاس

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید