ساخت استخرهای درمانی

ساخت استخرهای درمانی

ساخت استخرهای درمانی

اولین نکته که در مورد ساخت استخرهای درمانی آن است که به دلیل کاربری خاص، جز در موارد بسیار نادر تمامی استخرهای درمانی به صورت سرپوشیده ساخته می شوند قسمت های درمانی معمولا در ابعاد ۱۰ در ۵ متر و با عمق بین یک و نیم متر در ۹۰ سانتی متر طراحی و ساخته میشوند.کف این استخرها به صورت بدون شیوه کاملا یکنواخت ساخته می شود. استخرهای درمانی به طور خاص   تنها در بیمارستان‌ها مراکز توانبخشی و مانند آن به چشم می خورند و هدف اصلی از ساخت آنها سرگرمی نه است و نه تفریح،بلکه صرفا یک هدف درمانی خاص مد نظر است.

ملاحظاتی که باید برای طراحی و ساخت استخرهای درمانی مدنظر قرار گیرد را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  1. کف این استخرها باید  با شیب کاملاً یکنواخت و ملایم ساخته شود. توجه داشته باشید که هدف از شیبدار کردن کف این استخرها صرفاً تسهیل در امر تخلیه آب استخر است. شیوه متداولی که باید برای کف این استخرها در نظر گرفته شود معمولا یک در ۸۰  می باشد که برای تخلیه آب استخر کافی است.
  2. کف این استخرها و تمامی مناطق مرطوب استخر های درمانی باید با سرامیک ها و کاشی های غیر لغزنده یا موزاییک پوشیده شده باشد.
  3. در صورتی که سطح استخر با سطح تراز کف یکسان باشد برای بهبود وضعیت گردش آب در خروجی اسکیمر ها باید از کانال های سرامیکی براق استفاده شود.
  4. دوره تعویض آب استخر نباید بیش از ۳ ساعت باشد.  برخی از استخرهای درمانی نیز بر مبنای دوره تعویض آب یک و نیم ساعت طراحی می‌شوند.
  5. دمای آب استخر و دمای هوای سالن استخر  و رختکن باید بیش از دمای داخل استخر های شنا باشد. به طوری که در بسیاری از استخرهای درمانی دمای آب بهینه ۲۹ الی ۳۵ درجه سانتیگراد و دمای هوای سالن تقریبا ۲۷ الی ۲۹ درجه سانتیگراد نگه داشته می شود.
  6. به دلیل وجود مواد شیمیایی مختلفی که برای کاربردهای درمانی به آب افزوده می شوند ، لوله ها و اتصالات سیستم لوله کشی استخر باید در برابر خوردگی مقاوم باشند، به این منظور بهتر است از فولاد ضدزنگ استینتی  یا برنزهای فسفری استفاده شوند.
  7. از آنجا که کاربران استخرهای درمانی معمولاً افراد کم توان، معلول یا  سالمند هستند،باید تمهیدات لازم برای مسیر عبور و مرور این افراد از رختکن تا استخر و خروج آسان آنها از داخل آب پیش بینی شود.
  8. در صورتی که آب استخر محتوی آب شور باشد باید تحلیل شیمیایی دقیقی از وضعیت آب استخر شامل نوع و مقدار نمک های محلول موجود در آب انجام شود. انجام آزمایش های یاد شده  به آن دلیل اهمیت دارد که بر نحوه طراحی و جنس پوسته استخر روکش های آن و جنس لوله اتصالات تاثیر می گذارد.

شرکت استخر سازان آبراهه آماده ارائه خدمات در زمینه ساخت استخر درمانی برای بیمارستان ها ، باشگاه های ورزشی و همچنین مجموعه های خصوصی می باشد.لطفا جهت هماهنگی و استعلام قیمت با شماره های پایین صفحه تماس حاصل نمایید.

ساخت سونا

ساخت سونا

سونا عبارت است از اتاق یا کلبه کوچکی که به منظور بهره گیری از هوای گرم در حالت خشک یا مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد .بسیاری زادگاه سونا به شکل امروزی را کشور فنلاند می دانند. به طوری که استفاده از آن بخشی از فرهنگ مردم این کشور را تشکیل می داده است.

خواندن ادامه
ساخت جکوزی

ساخت جکوزی

استخر های گردابی که گاهی اوقات حمام های گردابی نیز خوانده می شوند همان استخر هایی هستند که بین عامه مردم به جکوزی شهرت دارند.واژه جکوزی در واقع از نام شرکتی به همین نام گرفته شده است که توسط هفت برادر ایتالیایی در کشور آمریکا تاسیس شده است استخرهای گردابی به شکل امروزی اولین بار در سال ۱۹۶۸ توسط شرکت جکوزی به تولید انبوه رسید و بدین ترتیب بود که خیلی زود در سراسر جهان این استخر ها با نام جکوزی شناخته شدند.

خواندن ادامه
ساخت استخر

ساخت استخر

امروزه استفاده از استخرهای خصوصی در برخی از خانه های مجلل تبدیل به یکی از الزامات بی قید و شرط شده است به طوریکه برخوردار بودن ساختمان از منابع امکاناتی نظیر استخر به عنوان یکی از شاخص های رفاهی و امکانات زیبای ساختمان مطرح است.به طور کلی ساخت استخر ها را از لحاظ کاربری و مصالح به کار رفته در سازه استخر موقعیت برای ساخت استخر نسبت به سطح زمین در گروههای مختلفی تقسیم بندی می کنند.

خواندن ادامه

می توانید سوالات خود را در صفحه تماس با ما و یا در زیر پست ها مطرح کنید تا به آنها پاسخ دهیم. با سپاس

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید