مراحل آماده‌سازی سونای‌خشک

مراحل آماده‌سازی سونای‌خشک

مراحل آماده‌سازی سونای‌خشک

 پیش از شروع به کار سونا‌خشک باید گام های مختلفی دنبال شود. مراحلی که باید برای آماده سازی و بهره برداری از سونا‌خشک دنبال شود عبارتند از:

  1. تمیز کردن فضای داخل سونا‌خشک
  2. آماده سازی سنگ های گرمکن
  3. روشن کردن گرمکن
  4. فرآوری چوب های داخل اتاق سونا‌خشک

اولین مرحله آماده سازی سونا‌خشک تمیز کردن داخل اتاق و تمامی اجزای آن است. به منظور تمیز کردن گرد و غبار می توان از یک پارچه نمدار استفاده کرد. در مرحله دوم باید تمامی سنگ های گرم کار را تمیز و آنها را کاملا خشک کرد. توجه داشته باشید که اگر سنگ های گرمکن بیش از حد به یکدیگر فشرده باشند،  جریان هوا بین آنها محدود می‌شود که در این وضعیت احتمال گرم شدن بیش از حد گرمکن به واسطه نبود راه فرار برای گرمای تولید شده افزایش می یابد و در این وضعیت، نه تنها سونا‌ی خشک به خوبی گرم نمی شود، بلکه احتمال فعال شدن کلید حد بالا نیز بسیار زیاد خواهد بود. در صورت بروز این مشکل باید تا زمان سرد شدن گرمکن و سنگ ها  صبر نموده و سپس آنها را مجددا در وضعیت مناسبی قرار داد.

در مرحله سوم برای آماده‌سازی سونا‌حشک باید گرمکن را برای مدت زمان  تقریباً ۲۰ دقیقه روشن کرد.به منظور فرآوری چوب ها گرمکن باید برای مدت زمان یک ساعت در حداکثر دمای ممکن ضمن بسته بودن در ورودی سونا‌ی خشک گرم شود. در این دوره زمانی هیچکس نباید از سونا‌خشک استفاده کنند.پس از گذشت یک ساعت، یک لیتر آب را به آرامی بر روی سنگ ها بریزید تا این سنگ ها با بخار شستشو داده شوند. توجه داشته باشید که پاشیدن آب بر روی سنگ ها باید به آرامی انجام گیرد تا تمام  آب به محض برخورد با سنگ بخار شود بر روی زمین جاری نشود. البته گاهی اوقات ممکن است بعضی از سنگها در این مرحله به دلیل سرد و گرم شدن ناگهانی ترک برداشته یا خرد شوند که در این صورت باید آنها را تعویض کرد.

امیدواریم از نکات یاد‌ شده نهایت استفاده را برده باشید.به منظور طراحی ،مشاوره،نظارت و ساخت سونا خشک می توانید با شرکت آبراهه با مناسب ترین قیمت و ضمانت در تماس باشید.همچنین می‌توانید نظرات یا سوالات خود را در زیر این پست مطرح نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن به آن پاسخ دهیم.

با سپاس از شما

شرکت استخر سازان آبراهه

 

می توانید سوالات خود را در صفحه تماس با ما و یا در زیر پست ها مطرح کنید تا به آنها پاسخ دهیم. با سپاس

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Enter your keyword