ساخت سونا

ساخت سونا ساخت سونا ساخت سونا

ساخت سونا

سونا

سونا عبارت است از اتاق یا کلبه کوچکی که به منظور بهره گیری از هوای گرم در حالت خشک یا مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد .بسیاری زادگاه سونا به شکل امروزی را کشور فنلاند می دانند. به طوری که استفاده از آن بخشی از فرهنگ مردم این کشور را تشکیل می داده است. سونا خود به دو گروه سونای خشک و بخار تقسیم می شود. در سونای خشک از هوای گرم و خشک برای افزایش دمای محیط و افزایش شدت تعریق بدن استفاده میشود.انسان میتواند دمای سونای خشک که معمولا بین ۷۰ تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد است را تحمل کند. در عمل حتی ممکن است دمای سونای خشک بین ۵۰ تا ۱۴۰ درجه سانتی گراد نیز باشد . انسان قادر به تحمل ترکیب های مختلفی از دما و رطوبت نسبی است .در سونای خشک و بخار نیز از همین ویژگی استفاده می شود .

در حال حاضر در اتاق سونا خشک از چوب های نرم صاف و هموار مانند چوب روسی استفاده می شود.

سونا خشک

بنا به عقیده بسیاری از افرادی که صاحب سخن هستند،تنها راه برای دستیابی به عملکرد رضایت بخش سونای خشک استفاده از گرمکن های معمولی نوع سنگی است که اتفاقا شباهت بسیار زیادی به سوناهای سنتی کشور فنلاند نیز دارند .گرمکن های معمولی نوع سنگی در طرح ها و مدل های مختلفی طراحی و ساخته می شود. در این گرمکن ها متناسب با نوع طراحی از برق گازوئیل گاز یا حتی چوب برای گرم کردن اتاق سونا استفاده می شود. گرمکن ها معمولا در یک محفظه فولادی قرار گرفته و به منظور توزیع یکنواخت گرما در تمامی نقاط ثنا روی دیوار یا کف نصب می‌شوند. با روشن شدن گرمکن بستر سنگی آن تحت تاثیر گرمای تولید شده داغ میشود. این بستر سنگی سپس به صورت غیرمستقیم و به واسطه انتقال حرارت جابجایی و تشعشعی فضای داخل سونا را گرم میکند. به طور معمول برای آن که یک گرم کن به دمای کارکرد متداول برسد بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان لازم است. دمای متداول کارکرد این گرمکن ها لزبین حضور حفظ ایمنی کاربران و جلوگیری از تماس بدن آنها با گرمکن معمولاً دور آن را محافظت می کنند.

سونا بخار

تاریخچه سونای بخار در واقع به یونان باستان بازمی گردد و سپس به روم نیز منتقل می شود صرف نظر از آداب و رسوم جوامع مختلف سونای بخار نقش برجسته ای در بهداشت سلامت حتی آداب و رسوم بسیاری از جوامع داشته است. امروزه با طراحی و ساخت تجهیزات تولید کننده بخار امکان تامین سریع بخار به مقدار کافی برای سونای بخار ساز تر از همیشه شده است.

مزایای سونای بخار:

تحقیقات پزشکی در سال های اخیر حاکی از آن بوده است که سونای بخار نیز همانند و سونای خشک روش مناسب برای دفع سموم بدن به شمار می رود. هوای گرم و مرطوب تولید شده در سونای بخار مجری باز شدن منافذ پوست و افزایش تعریق بدن می شود. افزایش نرخ تعریق بدن از آن جهت حایز اهمیت است که بسیاری از مواد موجود در عرق بدن ما موادی است که از طریق ادرار دفع میشود. به همین جهت است که پوست بدن گاهی اوقات به کلیه سموم بدن تشبیه می شود. درباره نزدیک به ۳۰ درصد از مواد زاید بدن به وسیله عرق کردن از بدن خارج می شود. سوناتا نیز با کاهش تنش وارد بر عضلات باز کردن منافذ پوست تامین خوابی راحت زدودن سموم بدن کاهش اضطراب و مشکلات تنفسی مفید است. البته در این مورد نیز پیش از استفاده از سونای بخار باید با پزشک متخصص مشورت شود

یکی دیگر از مزایای سونای بخار آن است که با تحریک سیستم قلبی عروقی عملکرد آنها را بهبود می بخشد. برای مثال با استفاده از سونای بخار در یک دوره زمانی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ای ضربان قلب از محدوده متداول ۷۵ بار در دقیقه به ۱۰۰ الی ۱۵۰ بار در دقیقه افزایش می یابد. البته در این همه فشار خون فرد همچنان ثابت می ماند چراکه رگ های خونی و مویرگ های زیر پوست منبسط می شود.

خدمات ما

خدماتی که ما،شرکت آبراهه جهت ساخت سونا خشک و ساخت سونا بخار به شما ارائه می دهد شامل موارد زیر می باشد.

ساخت سونا خشک شامل زیر سازی دیوار ها ،سقف،سکوهای سونا،،نصب چوب های سونا،سمباته کاری،نقاشی سونا توسط سیلر و کیلر،نصب تاسیسات سونا(هیتر برقی یا شومینه گازی) و در انتها راه اندازی و تحویل می باشد.

ساخت سونا بخار شامل لوله کشی اولیه از سونا تا موتورخانه،نصب دیگ بخار،نصب سرامیک داخل سونا بخار و در انتها راه اندازی و تحویل می باشد.

حهت استعلام قیمت و مشاوره رایگان با شماره تماس 09125479527 (محمودی) در تماس باشید.

می توانید سوالات خود را در صفحه تماس با ما و یا در زیر پست ها مطرح کنید تا به آنها پاسخ دهیم. با سپاس

کلیدواژه خود را وارد کنید